אודות

שלום!

אני חגי אלקיים, ואני הבעלים של הבלוג הזה. כאן אני, ביחד עם צוות של כותבים מוכשרים מכל הקשת הרחבה של משחקי התפקידים בישראל, הולכים לדבר על תיאוריה. אנחנו לא מבטיחים להיות מסודרים, מנומסים, או מוגדרים. אנחנו מבטיחים שיהיה תוכן, שיהיו דיונים, ושיהיה מעניין. אנחנו לא מגזין משחקי תפקידים – אנחנו בלוג משחקי תפקידים, ואנחנו מקווים לנצל את הפורמט הייחודי הזה עד כמה שאפשר. אז בלי להתעכב יותר מדי, נתחיל מלספר לכם מי ומי בכותבים.

 • חגי אלקיים (25) – פסיכולוג חברתי; חבר בועד העמותה למשחקי תפקידים מאז שנת 2011; דוקטורנט לפסיכולוגיה פוליטית באוניברסיטה העברית; פעיל חברתי וחבר בועד המנהל של תנועת התעוררות בירושלים; מייסד גרעין ירושלים של העמותה; ועוד דברים. אוהב שיטות, אוהב להריץ, קצת פחות אוהב לשחק.
 • ערן אבירם (33) – בעל הפודקאסט "על כתפי גמדים", מתרגם או עורך כל ספר מו"ד או פאת'פיינדר בשנים האחרונות, עזר בארגון שניים וחצי כנסים, כתב סדרת סיפורים על משהו בשם ננסק, והשתתף בכל יוזמה מגזינית רצינית בארץ עוד מימי שדים מתחת לכיור. גר בלונדון!
 • יותם בן משה (25) – מתרגם צבאי ביום, ואופטימיסט גם בבית. התחיל לשחק בחטיבה, התחיל להנחות בתיכון, בערך באותו זמן התחיל להסתכל מעבר לכתף של צוותי המשחקים והתוכן של הכנסים הגדולים ולזמזם שירי ג'ז, ובשנים האחרונות התחיל גם להסתובב עם תג סגל. יותם משחק יותר משהוא מנחה, מאמין במשחק תפקידים כאמנות ובגרסה כלשהי של אקזיסטנציאליזם, לא חושב שבערבית זה נשמע יותר טוב וגם יכול להסביר למה.
 • אורן ברנשטיין (26) – מתכנת ומחשביסט, הנחה כמה קמפיינים ושיחק הרבה יותר, קרא המון שיטות, ובעיקר בילה ימים רבים בדיונים על תיאוריות. מתלהב משיטות סיפוריות ללא מנחה וישמח לספר לכם למה.
 • מיכאל גורודין (32) – יו"ר העמותה למשחקי תפקידים בישראל, מורה (מורה, לא מחנך), שחקן בתיאטרון מיקרו הירושלמי. מנחה הרבה יותר מאשר משחק. מתנגד לכיף, משחקי עינדי, ופלורליזם.
 • טלי הלוי– התחילה לכתוב בגיל 5, ובערך מאותו זמן גם להנחות לילדים. גילתה שהילדים מסרבים לעזוב, והמשיכה להסתובב עם זבי חוטם, חלקם כותבי הבלוג הזה. אוהבת להריץ: פלאף חסר קראנץ', משחקים חד פעמיים, דברים אפיים ומגניבים, מריצה גם סוסים.
 • עמית ורטהימר (28) – כיום סטודנט למדעי המחשב וספרות באוניברסיטה כמו גם חבר בועדת ביקורת של העמותה, ובעבר בעל תפקידים בכירים ביותר מדי כנסים שאותם הוא מנסה לשים מאחוריו. נראה שהוא מנסה לשמור את עצמו באופן קבוע במסגרת קמפיינים עם החברים שלו, ובעל דעות מרעננות (יחסית לשאר הכותבים) על משחקי תפקידים.
 • שחר מ. לנגבהיים הראשון (σ) עושה את רוב המ"ת שלו במקלחת, ולא מאמין שאנשים אחרים עושים אותו באף מקום אחר.
 • מיכאל פבזנר (25) – סטודנט למתמטיקה ומדעי המחשב בטכניון. עושה את מיטב מאמציו להכיר כמה שיותר משחקים ושיטות ולהתחבר לכמה שיותר סגנונות משחק. עובד כעת על תרגום משחק האינדי Don't Rest Your Head לעברית. פרט לבלוג זה, כותב גם בפורטל הפונדק.
 • גיל רן (29) – מותיקי הפעילים בתחום משחקי התפקידים בצפון הארץ. בגיל 9 הוא שיחק בפעם הראשונה (מבוכים ודרקונים, הקופסא האדומה). בגיל 14 הוא התפלח לכנס שהיה מוגבל לגילאי 16 ומעלה. בגיל 16 הוא הנחה בפעם הראשונה בכנס ואירגן פעילויות קבועות בחיפה. בגיל 19 הוא אירגן את הכנס הראשון (ובינתיים, היחיד) שלו. הוא שיחק בכמה קמפיינים. הוא מנחה קמפיין. הוא מעולם לא הנחה פנטזיה. הוא מבין דבר או שניים בקונספירציה. הוא יכול להנחות אימה באור יום מלא.
 • Job Keren

  היי חגי.

  הייתי מעוניין לעלות בלוג העוסק במשחקי תפקידים לילדים בכתות נמוכות. האם תוכל להוסיף אותי כאן?

  איוב